Katalog plemenných hřebců pro připouštěcí sezónu roku 2021

14.02.2021

Vážení chovatelé a příznivci Zemského hřebčince v Tlumačově,

v pondělí 15. února 2021 začíná další připouštěcí sezóna a hřebčinec pro vás na rok 2021 připravil nabídku jak nových tak již staronových plemenných hřebců pro vaše chovatelské a šlechtitelské plány.

Rád bych doporučil tři novinky pro teplokrevný chov a těmi jsou zapůjčení plemenní hřebci MAGNUS ROMEO, NOOWANDA SEMILLY od majitele pana Juraje Poláše ze Slovenska a SAN SCHUFRO od hřebčína Sprehe z Německa. Dále bych rád nabídl v plemenitbě teplokrevných klisen plemene ČT vlastní plemenné hřebce CANNORA po CANNAVARO a GRAND STEP KOLÁČEK po GRAND STEP. Pro majitele klisen plemene MT nabízíme vlastní plemenné hřebce FURIOSO XV MT ČARDÁŠ a FURIOSO MT XVI ČUK. Zvláště ČARDÁŠ je již prověřený 11.letý hřebec s vlastní výkonností TT ve spřežení. Díky velkému zájmu o ČARDÁŠE již ve dvou minulých letech jsme rozšířili možnost připouštění tímto plemeníkem i pro majitele klisen plemene ČT.

Srdcovou záležitostí je ovšem náš další plemenný hřebec a tím je 7.letý CODY po CANNAVARO. Tento plemeník vyniká výbornou mechaniku pohybu, v roce 2019 skončil na MČR v jednospřeží na 5. místě a v té samé kategorii a roce uspěl i na Mistrovství světa mladých koní v maďarském Mezöhegyesi a stal se vicemistrem světa. Vzhledem k tomu, že CODY pokračuje v další sportovní testaci výcvikem a přípravou na soutěže u pana Jiřího Nesvačila st., nabízí se v této sezóně pouze pro přirozenou plemenitbu.

Pro majitele chladnokrevných klisen nabízíme inseminaci čerstvým spermatem celkem 3 vlastních plemenných hřebců, dalších 33 plemeníků je v držení u našich smluvních partnerů po celé ČR v přirozené plemenitbě a stejně tak nechybí v nabídce pro inseminaci tohoto roku i dva plemenní hřebci pronajatí od Národního hřebčína Kladruby nad Labem. Nabídka je široká a pestrá a jsem přesvědčen o tom, že je z čeho vybírat.

Všechny bližší informace najdete v přiloženém Katalogu plemenných hřebců ZHT pro připouštěcí sezónu roku 2021. Jak vedoucí inseminačního střediska pan Mamica, tak jeho laborantka paní Havlíčková jsou vám opět k dispozici a to nejen k vyřízení vaší objednávky, ale i ke konzultaci o vhodnosti jednotlivých plemenných hřebců k plemenitbě a dalších náležitostí týkající se plemenitby, odběru a distribuce vyrobených inseminačních dávek.

Přeji všem chovatelům negativní výsledek testu na COVID-19, pozitivní náladu a šťastnou ruku při výběru plemeníků.

Ing. David Olejníček, ředitel ZH Tlumačov s.p.o.

Katalog plemenných hřebců pro přispouštěcí sezónu roku 2021

 


logo

ZEMSKÝ HŘEBČINEC TLUMAČOV s.p.o.
Dolní 115, 763 62 Tlumačov

Tel.: +420 774 659 017
E-mail: info@hrebcinec-tlumacov.cz