ZH Tlumačov i nadále poskytuje výrobu a distribuci inseminačních dávek čerstvého chlazeného spermatu plemenných hřebců v nabídce pro připouštěcí sezónu roku 2020 – aktuální informace

25.03.2020

Zemský hřebčinec Tlumačov i nadále poskytuje výrobu a distribuci inseminačních dávek čerstvého chlazeného spermatu plemenných hřebců v nabídce pro připouštěcí sezónu roku 2020 se zvýšenou pozorností na dodržování hygienických zásad při předávání dávek a při placení v hotovosti.

  1. Výroba inseminačních dávek nepodléhá žádnému současnému omezení z titulu vládních opatření proti šíření nákazy koronaviru.

Výroba inseminační dávky je tedy zabezpečována standardně jako vždy tj. na základě telefonické objednávky se zástupci reprodukčního střediska (pan Mamica a paní Havlíčková (viz. http://www.hrebcinec-tlumacov.cz/kontakt).

  1. Distribuce inseminačních dávek probíhá standardním způsobem: osobní odběr a nebo přepravní služba.

Osobní odběr:

Pokud mají majitelé klisen jako fyzické osoby chov hospodářských zvířat v předmětu podnikání a nebo pokud majitelé klisen jako fyzické osoby nepodnikající zabezpečením inseminační dávky pečují o hospodářské zvíře, tak je osobní odběr možný, jistěže za dodržení všech současných hygienických zásad tzn. rouška na obličeji případně rukavice na rukách a předání jak polystyrenové krabičky s inseminační dávkou tak hotových peněz probíhá po dohodě z otevřeného okna vozidla nebo venku před vstupem do laboratoře a to vše individuálně po dohodě s výše uvedenými zaměstnanci reprodukčního střediska na sídle hřebčince v Tlumačově.

Převzetí přepravní službou:

Zákazník při objednání inseminační dávky si vybere a se zástupcem reprodukčního střediska domluví zda chce dopravit objednanou inseminační dávku do výdejního místa nebo zda na konkrétní adresu. Zemský hřebčinec Tlumačov spolupracuje se dvěma společnostmi a to s Českou poštou a s kurýrní službou KAMPACK.cz.

Obě společnosti pro nás zabezpečují distribuci neboli přepravu inseminačních dávek do 24 hodin od převzetí, s tím že kurýrní služba KAMPACK.cz by měla v období od 15.4. do 30.6. zabezpečovat přepravu do 5 krajských měst v ČR ještě v den objednávky. Jedná se o Prahu, Brno, Olomouc, Jihlavu (Havlíčkův Brod) a Pardubice. Termín spuštění této služby se bude odvíjet od aktuální epidemiologické situace.

Aktuální situace přiměla obě společnosti svoje přepravní podmínky omezit a to následujícím způsobem:

Česká pošta nabízí přepravu pouze ve všedních dnech s tím, že v sobotu a neděli jsou všechny pobočky České pošty po celém území ČR uzavřeny a není možné si inseminační dávku vyzvednout o víkendu.

Kurýrní služba KAMPACK.cz zúžila počet výdejních míst z cca 40 měst po celé ČR na 20 po celé ČR, na druhou stranu umožní přepravit inseminační dávky k zákazníkům i do konkrétní adresy zákazníka nikoliv pouze do výdejního místa. Tato možnost platí jak pro všední dny, tak i pro objednání v pátek a dodání inseminační dávky druhý den ráno v sobotu. Tato služba je ovšem dražší a stojí místo 1.000 Kč nově 1.300 Kč. Přeprava inseminační dávky ve všedních dnech zůstává zpoplatněna ve stejné výši 1.000 Kč a přeprava inseminační dávky v den objednávky v termínu od 15.4.2020 do 30.6.2020 zůstává zpoplatněna ve stejné výši tak jako minulý rok a to je 1.500 Kč.

Aktuální změnou u přepravy prostřednictvím kurýrní služby KAMPACK.cz je, že při dodání inseminační dávky na konkrétní adresu zákazníka se nebude za dávku přebírat hotovost, ale zákazník pouze podepíše převzetí inseminační dávky a pošle peníze za převzatou dávku elektronicky převodním příkazem v bance. Dobírka je tedy u kurýrní služby KAMPACK.cz při dodání na adresu dočasně zrušena. Při dodání do výdejního místa možnost platby dobírkou nadále trvá. Česká pošta dále dobírky zajišťuje.

Nový seznam výdejních míst přepravní služby KAMPACK.cz (koronavirová epidemie) je k dispozici na webové stránce hřebčince: ZDE

Konkrétní informace s každým zákazníkem zvlášť telefonicky domluví výše uvedení pracovníci reprodukčního střediska.


logo

ZEMSKÝ HŘEBČINEC TLUMAČOV s.p.o.
Dolní 115, 763 62 Tlumačov

Tel.: +420 774 659 017
E-mail: info@hrebcinec-tlumacov.cz