ZH Tlumačov uspořádal 6.6.2020 první skokové závody letošní sezóny

08.06.2020

ZH Tlumačov uspořádal v sobotu dne 6.6.2020 první skokové závody letošní parkurové sezóny.

Červnová cena ZH Tlumačov obsahovala celkem 13 soutěží. Skoková soutěž S* byla zrušena pro malý počet přihlášených startujících.

Skokové soutěže byly vypsány pro co nejširší skupinu jezdců od obtížnosti ZM až po S**. Dále byly vypsány 4 soutěže pro Ponny s obtížností ZP, ZLP, LP a SP a na závěr soutěžního dne byly vypsány dvě soutěže pro Hobby jezdce s obtížností do 70 cm a do 80 cm. Celkový počet startů za celý soutěžní den byl 166.

ZH Tlumačov opět postavil na start svoje 3 mladé 6leté plemenné hřebce.

První z nich CORNET CASSINI HF nastoupil do soutěže L* a po čistém parkuru s nulovým počtem trestných bodů a nejrychlejším časem 69,13 v této soutěži zvítězil a kromě finanční odměny za první místo ve výši 1.600 Kč získal další sportovní zkušenosti a úspěch.

CANNOR A CADILLAC 36 nastoupili do soutěže L**. Po 10 dnech si oba plemenní hřebci vyzkoušeli soutěž se stejnou obtížností jako na 2. kvalifikačním kole KMK v Nových Zámcích, které se konalo ve středu 27.5.2020. Svou kvalitu opět potvrdili a tentokrát CADILLAC 36 obsadil druhé místo a CANNOR získal třetí místo. Rozdíl v čase mezi CADILLACEM 36 na druhém místě a CANNOREM na třetím místě byl celkem 0,05 sekundy. Oba plemenní hřebci předvádějí od začátku zimní přípravy až po poslední dva skokové závody velmi dobré výkony a připravenost. Umístění na bedně přineslo mimo jiné ZH Tlumačov do rozpočtu akce další 2.800 Kč. 

Vrcholem červnové ceny ZH Tlumačov byla skoková soutěž S**. Ze 7 startujících koní sportovně otestoval celkem 3 koně Zdeněk Žíla.

  1. Prvním byl oldenburský valach CORBIN po otci CENTADEL a po matce DOLIDARA po CORNET OBOLENSKY. Tento 9 letý valach je v majetku Jaroslava Kováře ze sportovní stáje Fryčovice. CORBIN absolvoval parkur se stanovenou obtížností čistě bez trestných bodů a s vyrovnaným výkonem v čase 69,17 obsadil v této soutěži 2. místo.
  2. Dalším koněm, který prověřil svou připravenost do dalších závodů letošní sezóny, byl opět oldenburský valach ELDORADO-S po otci ELDORADO VAN DE ZESHOEK a z matky BALAINE po otci BALOU DU ROUET. Tento osmiletý valach je v majetku Martina Jandory ze Zlína. ELDORADO-S nepodal ze zdravotních důvodů přesvědčivý výkon a po jednom shození překážky a tedy 4 trestných bodech s časem 73,30 obsadil 4. místo.
  3. Posledním a v pořadí třetím koněm, který se zúčastnil této soutěže v sedle se Zdeňkem Žílou, byl holštýnský valach CADILLAC po otci CASSINI II a z matky SAVANNE po otci CORRADO I. Tento jedenáctiletý valach je v majetku Daniely Macourkové z jezdeckého oddílu při SŠZe Přerov. CADILLAC naopak byl velmi dobře připraven a podal nejlepší výkon ze všech startujících koní v této soutěži a po právu s čistou jízdou a s celkových časem parkuru 68,53 získal první místo a finanční cenu ve výši 5.000 Kč.

Děkujeme touto cestou ještě jednou všem partnerům akce, kteří svou reklamou na akci, akci finančně podpořili a mimo jiné tak umožnili její realizaci.

Jedná se hlavně o následující partnery akce:

Firma MOGADOR (výrobce zdravé výživy – ovesné kaše apod.)

Autoservis ADAMÍK Otrokovice

Firma FISHINGINVEST s.r.o.

Firma BIOVETA a.s. (farmaceutické výrobky a léčiva)

Firma BIOKRON a.s. (doplňkové krmné směsi)

Firma WASCO.CZ (chovatelské potřeby a krmiva pro psy, kočky a koně)

Firma KENTAUR.CZ (jezdecké potřeby)

Firma StivaliRomitelli (ručně šité italské jezdecké boty - Kristýna Koutná)

Libor Hlačík (veterinární lékař)

Jiří Gazdoš (kovář, podkovář a zámečník)

Dále děkujeme všem účastníkům skokových závodů ze dne 6.6.2020 za podporu akce a doufáme v podporu na dalších skokových závodech letošní sezóny.

Nejbližší dvě akce se konají:

V sobotu 11. července 2020 – Skokové závody o Pohár Města Holešova: pořadatel JK AZAVERO z.s.

V sobotu 25. července – neděle 26. července 2020 – Otevřené soutěže a oblastní mistrovství ve skocích ZO ČJF.

V sobotu 5. září 2020 – Paragan Jump Tour – poslední kvalifikační kole před finálem tohoto skokového seriálu

Níže přikládáme Rozpis skokových závodů ze dne 6.6.2020 a všechny výsledkové listiny ve všech soutěžích.

Po celou dobu soutěžního dne byly závody natáčeny a přenášeny formou on-line přenosu prostřednictvím you-tube kanálu internetové televize www.equitv.cz. V případě zájmu, je možné na přiloženém odkaze shlédnout celou akci znovu a nebo si vyhledat požadovanou soutěž a pustit ji znovu ze záznamu ofline.

https://www.equitv.cz/video/re-live-cervnova-cena-zh-tlumacov-vitezna-jizda-zily-s-cadillacem.html

Vedení ZH Tlumačov.

1. Výsledky soutěže č.1 ,,ZM"

2. Výsledky soutěže č.2 ,,Z"

3. Výsledky soutěže č.3 ,,ZL"

4. Výsledky soutěže č.4 ,,L*"

5. Výsledky soutěže č.5 ,,L**"

6. Výsledky soutěže č.6 ,,S**"

7. Výsledky soutěže č.7 ,,ZP handicap PONY"

8. Výsledky soutěže č.8 ,,ZLP handicap PONY"

9. Výsledky soutěže č.9 ,,LP handicap PONY"

10. Výsledky soutěže č.9 ,,SP handicap PONY"

11. Výsledky soutěže č.10 ,,Hobby do 70 cm"

12. Výsledky soutěže č.11 ,,Hobby do 80 cm"

Rozpis závodu 6.6.2020


logo

ZEMSKÝ HŘEBČINEC TLUMAČOV s.p.o.
Dolní 115, 763 62 Tlumačov

Tel.: +420 774 659 017
E-mail: info@hrebcinec-tlumacov.cz