https://www.high-endrolex.com/12 Chovatelský den 2019

Chovatelský den 2019

29.06.2019

První prázdninovou sobotu se v Zemském hřebčinci Tlumačov konal tradiční Chovatelský den.

V dopoledních hodinách se začalo přehlídkou plemenných koní, ve které byli předvedeni zástupci jak teplokrevných, tak chladnokrevných plemen. Teplokrevné koně komentoval Ing. Roman Klos a průvodního slova u chladnokrevníků se ujal Josef Anderle.

Odpolední program, který byl určen široké laické i odborné veřejnosti začal ve 13 hodin slavnostním zahájením. Čtyřspřeží moravských a českých teplokrevníků v majetku ZHT vedené Jiřím Nesvačilem, přivezl ředitele hřebčince Ing. Davida Olejníčka společně s hejtmanem Jiřím Čunkem a zástupci maďarského hřebčína Mezöhegyes. Vlajkonoši Zdeněk Žíla, Miloš Nepor, Michal Drozdek a pprap.Lukáš Holl byli následování spřeženími chladnokrevných hřebců, kteří vezli významné hosty.

Po slavnostním zahájení začal odpolední bohatý program, ve kterém se představili zástupci Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem se svou čtverylkou černých a bílých kladrubských hřebců. V tradičních zápřežích se prezentovali zástupci ZH Písek s chladnokrevnými hřebci 1705 Šumík a 2065 Nikon. Nechyběla ani Jízdní policie Zlín, která nacvičila se zaměstnanci ZH Tlumačov přátelskou čtverylku. Working equitation, portuguesa, shetland pony, western i drezurní ukázka patřili do odpoledních ukázek.

Jedinečnou ukázkou byla pětice svatebních zápřeží, která se prezentovala krojovanými svatbami z různých koutů Moravy a Slezska. Součástí odpoledního programu byl také policejní psovod, netradiční zápřeže, ve kterých diváci viděli, že i zvířata jako kozy, osli, vůl a pes mohou tahat povoz. Nechyběli samozřejmě ani zahraniční hosté. Letos se oko diváka mohlo pokochat maďarským pětispřežím noniuských klisen z hřebčína Mezöhegyes.

Celé odpoledne měli návštěvníci Chovatelského dne možnost využít zdarma bohatý doprovodný program pro děti i dospělé a nechyběla ani jízda na ponících a mini ZOO z Vyškova.

Na závěr svátečního odpoledne do kolbiště vjelo šestispřeží vedené Jiřím Nesvačilem, které doprovázela dechová hudba Skoroňáci s tóny radeckého pochodu a společně s vedením hřebčince se rozloučilo s návštěvníky Chovatelského dne v Tlumačově. Celý odpolední program komentovala Ing. Lenka Gotthardová CS. společně s Ing. Františkem Petříkem.

Děkujeme všem účastníkům a zaměstnancům, kterým patří velké díky!

Video záznam

Fotografie Moniky Špendlíkové - I.část

Fotografie Moniky Špendlíkové - II.část

Fotografie Moniky Špendlíkové - III.část

Video pozvánka na Chovatelský den


logo

ZEMSKÝ HŘEBČINEC TLUMAČOV s.p.o.
Dolní 115, 763 62 Tlumačov

Tel.: +420 774 659 017
E-mail: info@hrebcinec-tlumacov.cz