https://www.high-endrolex.com/12 Mezinárodní soutěž o pohár Slezska v Koszecine

Mezinárodní soutěž o pohár Slezska v Koszecine

4-5.8.2018

Ve dnech 4-5.8.2018  se konalo v polském Koszęcine již čtvrté setkání milovníků historických spřežení, které pořádala Polska Grupa Tradycji Powożenia (www.ciat-koszecin.com/pl.). Tato polská organizace patří mezi 14. zemí Evropy, které jsou sdruženy do mezinárodní organizace Association Internationale d'Attelage de Tradition (www.aiat-driving.net), kterou založili Baron Christian de Langlade a jeho žena Antoinette de Langlade. Oba se také aktivně víkendové akce zúčastnili.

Hlavní myšlenkou této organizace je navrátit zpět kulturu a původní tradice, které ke kočárům a koňským spřežením patří. Proto po pátečním příjezdu následoval seminář, kde si všichni připomenuli pravidla. Následně měl pan Tadeusz Kołacz odbornou přednášku o firmě na výrobu kočárů Ignatz Schustala & Comp. a o historii spřežení „Ruská trojka“. Sobotní program, hodnocení a přehlídka spřežení, začal v 11 hod. Na prvním stanovišti hodnotil celé spřežení Christian de Langlade (FRA), na druhém Raimundo Coral Rubiales (ESP) a na třetím Hartmunth Huber (SRN). Na těchto stanovištích se hodnotí celkový dojem, koně, postroje, kočár, oděv a chování kočího a přísedících. Velký důraz je kladen na chování koní. Po zhodnocení všech 27 spřežení následovala spanilá jízda městem Koszęcin. Večer byl pro všechny účastníky připraven galakoncert souboru písní a tanců Śląsk (www.zespolslask.pl.). V neděli čekala na závodníky terénní jízda na 13 900 m s pěti překážkami, např. zastavení z kopce bez použití brzd, couvání do vyhrazeného prostoru, vedení spřežení jednou rukou ve vyhrazené prostoru atd. Bezprostředně po skončení terénní jízdy následovala jízda zručnosti mezi kuželi tvořená 18 - ti překážkami. 

Celé soutěže se zúčastnilo 27 spřežení z Polska, Německa, Česka a Ruska v kategorii jednospřeží, dvojspřeží, triga a čtyřspřeží. Leonid Shevchenko předvedl klasickou ruskou trojku a  Rafał Andrzejewski- Szuster předvedl klasickou španělskou zápřež. Také poprvé se soutěže zúčastnili dvě spřežení vedená dětmi v doprovodu rodičů. Již po druhé zde reprezentoval Zemský hřebčinec Tlumačov pan Josef Iš, tentokrát s kočárem Faeton a se spřežením starokladrubských hřebců 2312 SACRAMOSO ROMY XVIII a 2311 GENERALISSIMUS RUANA III, kteří zde byli středem pozornosti všech návštěvníků soutěže. Členy týmu byli také pan Miloš Nepor, který získal ocenění za nejlepšího přísedícího, slečna Nela Červenková a pan Čestmír Zavadil. Celou soutěž vyhrál Pawel Andrzejevski s trigou a kočárem Brek de Chasse z roku 1890.  

 


logo

ZEMSKÝ HŘEBČINEC TLUMAČOV s.p.o.
Dolní 115, 763 62 Tlumačov

Tel.: +420 774 659 017
E-mail: info@hrebcinec-tlumacov.cz