https://www.high-endrolex.com/12 Oblastní mistrovství Zlínský kraj - Závody ZHT

Oblastní mistrovství Zlínský kraj - Závody ZHT

24.-25.08.2019

ZLÍNSKÁ OBLAST ZNÁ SVÉ MISTRY V PARKURU

Ve dnech 24. a 24.8 se na novém kolbišti Zemského hřebčince Tlumačov konalo Oblastní mistrovství Zlínské oblasti v parkuru.

Na každý závodní den bylo naplánováno 9 soutěží na různých stupních obtížnosti. Nejnižším parkurem byl hobby parkur 70 cm a nejvyšším parkur na výšce 125 cm (S*).

Junioři měli obě své mistrovské soutěže na výšce 100 cm (Z). Obě kola zajela bez shození pouze jedna jezdkyně. Tou byla Anna Janíčková se Zamorou z JK Fishing Invest s.r.o., která se stala mistryní Zlínské oblasti. Vicemistrem se stal Petr Koláček s Gina 8 z JK Jezdec Bochoř, z.s. a třetí místo vybojovala Vendula Ratajová na koni Emil 119 ze Stáj Poměnka, z.s.

Mladí jezdci bojovali o prvenství na parkurech o výšce 110 cm (ZL) a 115 cm (L*). Po obou kolech měly dvě jezdkyně na svém bodovém kontě nulu, a proto muselo proběhnout rozeskakování, které rozhodlo o medailových pozicích. Mistryní oblasti se v kategorii mladých jezdců se stala Alexandra Hanáčková na koni Clann z JK Ramir, z.s., druhé místo obsadila Lucie Hladíková na koni More than Breath z JK Morava Pravčice a bronz brala Anna Koláčková s Locuardor z JK Jezdec Bochoř, z.s.

Vrcholem byly soutěže pro seniory, kde o medailové pozice bojovalo celkem 14 dvojic. Jezdce čekaly obtížné parkury na výškách překážek 120 cm (L**) a 125 cm (S*). Pouze tři dvojice překonaly oba parkury bez zaváhání, a proto proběhlo rozeskakování. Po napínavém boji se mistrem Zlínské oblasti stal Zdeněk Žíla na koni Consulent de Prelet Z z domácího ZH Tlumačov s.p.o. Vicemistryní se stala Kristýna Koutná s Cascavellou z JK Dvůr Kanovsko, z.s. a bronz bral Jan Pavlíček s Galaxa Šargoun z Hanácký jezdecký dvůr Litovel, z.s.

Text: Zlínská oblast ČJF

 


logo

ZEMSKÝ HŘEBČINEC TLUMAČOV s.p.o.
Dolní 115, 763 62 Tlumačov

Tel.: +420 774 659 017
E-mail: info@hrebcinec-tlumacov.cz