https://www.high-endrolex.com/12 Průvod spojený s převozem zvonu Václav z Hradčanského náměstí do Kostela sv. Havla

Průvod spojený s převozem zvonu Václav z Hradčanského náměstí do Kostela sv. Havla

05.03.2017

V neděli 5.3.2017 se Zemský hřebčinec Tlumačov zúčastnil průvodu spojeného s převozem zvonu Václav z Hradčanského náměstí do Kostela sv. Havla. Hřebčinec reprezentovalo čtyřspřeží českomoravských belgických koní. Šlo o vůbec první prezentaci tohoto plemene v Praze. Průvodu se účastnilo také čtyřspřeží starokladrubských vraníků z Národního hřebčína Kladruby nad Labem zapřažené v biskupském kočáře a čtyři koně městské jízdní policie Praha, kteří šli v úplném čele. 

Zvon má připomínat odkaz bývalého prezidenta Václava Havla a před tím, než se vydal na svoji cestu do kostala sv. Havla, požehnali mu duchovní během ekumenické bohoslužby za oběti totality sloužené kardinálem Dominikem Dukou.

Po bohoslužbě byl zvon na Hradčanském náměstí naložen na vůz, který ho odvezl ke Kostelu sv. Havla. Trasa průvodu, do něhož se zapojilo několik stovek lidí, vedla Nerudovou ulicí, přes Malostranské náměstí, Karlův Most, Karmelitskou, Platnéřskou, Mariánské náměstí, Malý rynek, Staroměstské náměstí, Železnou a Havelskou ulici. U Kostela sv. Havla byl po krátkých proslovech vyzdvižen do zvonice a ve 20 hodin se poprvé rozezněl nad Prahou.

Celá akce probíhala pod morální záštitou ministra zemědělství pana Mariana Jurečky.

Internetová televize EquiTV.cz převoz zvonu Václav za asistence koní ze Zemského hřebčince Tlumačov a z Národního hřebčína Kladruby sledovala po celé trase a připravila pro vás (kromě reportáže doplněné o rozhovory s řediteli obou hipologických institucí) nezkrácený video záznam.

Odkaz na zvon Václav

Odkaz na článek + fotogalerie - equitv.cz

Článek - zdroj ČTK

Článek - zdroj francouzské web. stránky

Videozáznam 1

Videozáznam ČT

Videozáznam ČT - 2

Fotografie C. Neumanna

Poděkování za podporu Hřebčince Tlumačov v rámci průvodu dne 5.3.2017

Záštita pana ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečky


logo

ZEMSKÝ HŘEBČINEC TLUMAČOV s.p.o.
Dolní 115, 763 62 Tlumačov

Tel.: +420 774 659 017
E-mail: info@hrebcinec-tlumacov.cz