https://www.high-endrolex.com/12 I. kolo Moravského Show Pony Šampionátu, Vozatajský seminář

I. kolo Moravského Show Pony Šampionátu, Vozatajský seminář

25.05.2019

Moravský Show Pony Šampionát zahájil sezonu v ZH Tlumačov

Po dlouhých táhlých deštivých dnech, nás 25.5.2019 uvítalo slunečné počasí v historickém areálu Zemského hřebčíne Tlumačov s.p.o., kde na nás čekal upravený areál pro pořádání I.kola Moravského Show Pony Šampionátu. Ředitel Ing. David Olejniček byl této akci velmi nakloněn, s organizaci i přípravou pořádající stáji JK Kennbery vyšel velmi vstříc a patří jemu a jeho personálu nemalé poděkovaní. Vřelé přivítání v tomto historickém areálu podtrhlo atmosféru celého dne, a jsme rádi, že jsme děti a jejich poníky mohli přivést do tohoto hřebčince.

Na zahájení mezi nás přišel ředitel Zemského hřebčince Tlumačov Ing.Olejniček, který nejen tuto akci zahájil a přivítal účastníky, ale přes časové vytížení, se také s dětmi na památku vyfotil a všem popřál mnoho štěstí. Protože nás musel Ing. Olejniček opustit a nemohl osobně předat pohár Nejlepšímu mladému vystavovateli Zemského Hřebčince Tlumačov 2019, ujal se této funkce emeritní ředitel Zemského Hřebčince Tlumačov Ing. Leopold Mamica.

První kolo posuzovala Ing.Milena Nováková z hřebčína Aslan, pomocnou rukou v roli ringstewarda ji byl Rudolf Žimulák, tato dvojice se ujala svých funkcí a vše mohlo začít kategorii Mladého vystavovatele.  Ing. Mamica byl z dětí velmi nadšen a celou dobu průběh Mladého vystavovatele bedlivě sledoval. Ve třídě Shetlandských pony se utkalo 8 děti se svými Shetlandy, ve třídě Welsh bylo děti 14 a tato kategorie byla rozdělena na dva loty, dle věku. Z obou tříd do finálového kláni postoupili 3 děti. Posuzovatelka s emeritním ředitelem Ing. Mamicou společně vybrali Lucii Kohutovou, 8letou slečnu, která předváděla svého 6letého valáška Gimi, WPBr.

V mladém vystavovateli ve třídě Shetland obsadila 1. místo Libuše Vlčková, 6 let s klisnou Florenza v.d Buintenweg, jako druhá ji následovala Denisa Lodzianová s klisnou Finale, na 3.místě se umístila nejmladší účastnice této třídy 4letá Tereza Procházkova s klisnou v mini typu Carmelitou v.Buren. Velšská třída byla hojně obsazená a byli v ni všichni zástupci velšského plemene. Tato třída byla rozdělená na dva loty, dle věku soutěžících a z každého lotu postoupili 3 nejlepší. Konečnými vítězi této kategorie se na prvním místě stala Lucie Kohutová s WPBr Gimim, 2.místo obsadila Anna Korčáková s WPBr Vinium Jessica a třetí místo obsadila Denisa Lodzianová s WMP Kaydrith Sparklig Tiarou.

Následovala kategorie Junior vystavovatel, které je otevřená pro juniory ve věku 17-22let a mohou se ji účastnit i hřebci. Z přihlášených 7 startujících se nakonec účastnilo pouze 5 dvojic. První místo obsadila Jitka Vaculíková s WPBr Marisou, následovala ji Karolína Marková, která na ruce vystavovala SHP Well Gold Nuget, 3.místo obsadila dvojice Anna Maňasová s Davids Pixie Jane .

Po ukončení výstav na ruce následovali podsedlové třídy, které byli také hojně obsazené a Ing.Milena Nováková to neměla vůbec jednoduché při rozhodování. V Lead Reinu byli všechny trojice velmi hezky sladěné a bylo znatelné, že maminky nic nenechali náhodě a velmi pěkně sladili nejen sebe s dítětem, ale také na klopách a členkách koní, jsme mohli vidět drobné kytičky, které potrhovali zvolený úbor. V třídě SHP byla nejlepší trojice ohodnocena Dagmar Semerádová na Eldorado of the new Life, v roli vodiče Vendula Hořínková, na druhém místě ji následovala Natálie Rotter s klisnou Finale, v doprovodu Ivy Lackové. Třetí místo obsadila trojice Libuše Vlčková na Florenza v.d Buitenweg. Ve třídě Welsu 1.místo osadila trojice Lucie Kohutová s Gimim v doprovodu Markéty Kohutové, jako druzí se umístili Ema Bocková s mladou klisnou Kaydrith Sparklig Tiarou, v roli vodiče jsme viděli Daniela Lodzianu. Za touto trojici na třetím místě se umístili Julie Marešová s Tequila Gold, v roli vodiče tatínek Marcel Mareš.

 First Ridden v obou třídách vévodila Denisa Lodzianová, třídu SHP absolvovala na klisně Finale, třídu Welsh vyhrála s mladou 4letou klisnou WMP Kaydrith Sparklig Tiarou. Tato podsedlová třída je určená začínajícím jezdcům do 12let a ve třídě Welshu byla obsazená 5 jezdci.

Soutěž Open Ridden určena pokročilým jezdcům byla velmi hojně zastoupená a nechyběli zde ani dva zástupci Shetlandského ponyho. Pro vysoký počet účastníku byla tato kategorie rozdělená na dva loty dle věku. V prvním lotu se představili jezdci ve věku15-31let, v druhém lotu následovali děti ve věku 10-13let. Konečným výhercem této kategorie se stala Tereza Baloušková, 27let se svým valachem Pretoria Rikitanem, 2.místo obsadila jedna z nejmladších účastnic této kategorie Denisa Lodzianová, 11let s klisnou SHP Finale, na třetí příčce se umístila dvojice Dominika Kozmíková, 31let s klisnou WPBr Marisou.

Posuzovatelka Ing.Milena Nováková byla ze všech účastníku velmi nadšená a udělila třem dětem cenu hřebčína Aslan. Dětem, které ji za celý den nejvíce oslovili a chytili za srdce. Tuto cenu obdržela Tereza Procházková, Denisa Lodzianová a Dagmar Semerádová.

Krom speciálních výstavních tříd jsme mohli vidět jízdy zručnosti i opratě, které byli hojně obsazené. Na závěr nastoupilo 7 spřežení do Drivingu, které se také stalo součásti vozatajského semináře pod taktovou Josefa Iše. Pán Iš spolu s posuzovatelkou celého kola společně vyhlásili pořadí a nejkorektnější spřežení s nejlépe projetou úlohou se stala Kristina Křevka s klisnou WPBr Tequila Gold. Po této úloze se Josef Iš věnoval každému spřežení osobně.

Moravský Show Pony Šampionát se společně SCHSHP a ČSCHVK těší stále větší přízni chovatelů a příznivců nativních britských plemen s podporou Zemského hřebčince Tlumačov s.p.o. se mohlo uskutečnit I. kolo a již zanedlouho 6.7.2019 se uskuteční II.kolo seriálu, tento krát s podporou města Český Těšín. Veškeré informace, výsledky a všechny kola naleznete na www.mspsinfo.cz

Text: Žaneta Lodzianová

Fotografie: Karla Hubniková

https://floraafauna.rajce.idnes.cz/Tlumacov_25.5.2019_1.cast

https://floraafauna.rajce.idnes.cz/Tlumacov_25.5.2019_2.cast

http://www.equichannel.cz/moravsky-show-pony-sampionat-zahajil-sezonu-v-zh-tlumacov

Katalog

Veterinární podmínky


logo

ZEMSKÝ HŘEBČINEC TLUMAČOV s.p.o.
Dolní 115, 763 62 Tlumačov

Tel.: +420 774 659 017
E-mail: info@hrebcinec-tlumacov.cz