https://www.high-endrolex.com/12 Mistrovství ČR ve voltiži

Mistrovství ČR ve voltiži

22. - 24.9.2017

Tělovýchovná jednota voltiž Tlumačov pořádala ve dnech 23. – 24. září 2017 Mistrovství České republiky ve voltiži. Jednalo se o divácky atraktivní disciplínu, kdy cvičenci předvádějí gymnastickou akrobacii na cválajícím koni za doprovodu hudby.

Akce probíhala v prostrách kryté jezdecké haly v Zemském hřebčinci v Tlumačově.

Sobotní program začínal v 8:00 hodin slanostním zahájením. Dopolední program byl věnován povinným sestavám, odpoledne cvičenci předvedli své volné sestavy. Večerní program pokračoval vyhlášením Českého voltižního poháru za závodní sezónu 2017.

V neděli od 10:00 hodin se bojovalo o medailová umístění, kterého se účastnili pouze závodníci mistrovských kategorií. K vidění byla voltižní skupina, která letos vybojovala v silné konkurenci 5. místo na Mistrovství Světa! Na závěr programu proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků.

V juniorské soutěži dvojic zvítězila dvojice Králíková – Rejnková. Zástupci TJJ Lucky Drásov vybojovaly s Landarem z 1. kola a finále celkovou známku 6,038. Druhé místo získala dvojice Holíková - Matulíková s valachem Condorem z oddílu TJ voltiž Tlumačov.  Třetí příčku obsadila dvojice Sušická - Pikalová z JK PZOO Chomutov s Clausewitz.

Kategorii juniorských skupin obsadili zástupci JK voltiž Abertovec (Patriot NF) s hodnocením 7,190. Stříbro získali zástupci z TJJ Lucky Drásov (Cairo) a třetí místo obsadili voltižéři z Orionu Praha (Frühling).

Juniorky z Drásova ovládly soutěž žen kategorie B. První místo vybojovala Adéla Kotolová, která stejně jako druhá Claudia Kristina Rejnková cvičila na Landarovi. Třetí místo získala frenštátská Veronika Cábová s Aladinem. V kategorii A juniorek nenašla přemožitelku Tereza Czyžová s Aladinem s vysokou známkou 7,673, druhé místo ovládla Kateřina Reslerová s Landarem a třetí byla Vanesa Krištofová na Rubikonovi.

V seniorských soutěžích se rozhodovalo jen v soutěži žen a skupin. V obou kategoriích však byl jen jeden startující. V soutěži žen to byla Weronika Zelinková, jež za svůj výkon s Aladinem dostala 7,128. Ve skupinách se představili voltižéři z TJ voltiž Tlumačov, kteří získali s Condorem známku 6,397. Mužská kategorie nebyla v letošním ročníku obsazena. 

Odkaz na Jezdci.cz

Reportáž z MČR ve voltiži - do 24.24

Jednotlivé výsledky najedete zde.

Více informací naleznete na webových stránkách www.voltiz-tlumacov.cz.

Kompletní video záznamy z MČR ve voltiži

Video záznam Česká televize

Odkaz na EquiTV

EquiTV - Tlumačovské voltižní MČR pod taktovkou juniorů

EquiTV - Jezdecký magazín

Pozvánka

Povolení obce Tlumačov - Mistrovství ČR ve voltiži


logo

ZEMSKÝ HŘEBČINEC TLUMAČOV s.p.o.
Dolní 115, 763 62 Tlumačov

Tel.: +420 774 659 017
E-mail: info@hrebcinec-tlumacov.cz