Plemenný hřebec 2480 CODY obsadil v maďarském Szilvásváradu 6. místo na MS mladých koní v jednospřeží

11.10.2021

MS mladých koní v jednospřeží v maďarském Szilvásváradu pokračovalo v pátek 8.10.2021 druhým kolem.

Tlumačovský 5letý POLIS za svou druhou drezuru získal v pátek lepší ohodnocení než ve čtvrtek a se ctí soutěž ukončil s 5,00 body na 6. místě druhé kvalifikace.

Finále MS pokračovalo sobotní drezurou všech kvalifikovaných. V kategorii sedmiletých koní se z 18 koní probojovalo do víkendového finále celkem 11 koní. Sobotní finálovou drezuru rozhodčí hodnotili přísněji a výsledné známky tomu i odpovídali. Průběžné první místo po sobotní disciplíně držela polka Weronika Kwiatek se 7,21 body, druhé místo obsadil švýcar Mario Gandolfo se 7,14 body a třetí místo se stejným bodovým ohodnocením jako na druhém místě získal Martin Stötzer z Německa.

CODY byl po prvním dni finále na průběžném čtvrtém místě s celkovým hodnocením 6,29 bodů.

Ve druhém finálovém dni absolvovali všechny koně druhou disciplínu, která je sloučením prvků maratonu a vozatajského parkuru do jedné soutěže a tou je kombinovaný parkur. I když CODY předvedl velmi zkušený a reprezentativní výkon a sborem rozhodčích byl chválen a po všech stránkách zaujal i s vizí nadějné budoucnosti, přesto následovalo od sboru rozhodčích nepochopitelně nízké bodové ohodnocení ve výši 6,75 bodů a po odečtu 2 shozených míčků byla celková známka za kombinovaný parkur 6,15 bodu. Vzhledem k tomu, že 5 kočí a koní byly ve druhé finálové disciplíně hodnoceni v rozpětí 8,50 – 9,63 bodu, stačil tento výrazný 2bodový rozdíl k tomu, aby se CODY na průběžném čtvrtém místě neudržel a obsadil tak konečné 6. místo.

I tak děkujeme kočímu panu Jirkovi Nesvačilovi st. za velmi dobrou přípravu a práci s CODYm po celou dobu letošní sezóny a za kvalitní a profesionální předvedení CODY na mistrovství světa v maďarském Szilvásváradu.  

CODY tento rok úspěšně absolvoval ve čtyřce jak ME v maďarské Budapešti tak světový jezdecký festival v německých Cáchách.

Tento plemenný hřebec bude dál sportovně testován v zápřeži a bude i nadále průběžně nabízen chovatelům k plemenitbě.

https://www.jezdci.cz/clanky/jiri-nesvacil-dojel-s-codym-sesty-na-ms-mladych-koni-v-szilvasvaradu/

 

Vedení ZH Tlumačov

 

 

 


logo

ZEMSKÝ HŘEBČINEC TLUMAČOV s.p.o.
Dolní 115, 763 62 Tlumačov

Tel.: +420 774 659 017
E-mail: info@hrebcinec-tlumacov.cz