https://www.high-endrolex.com/12 Ukončení 60denního testu 2019

Ukončení 60denního testu 2019

26.11.2019

Čtrnáct chl.hřebců naskladněných do 60denního testu ukončilo test tradičními zkouškami v distanční jízdě, ovladatelnosti v páru vozatajském parkuru, v jednospřeží a v težkém tahu.

Přítomni: Doc. Ing. M. Maršálek, T. Janda, J. Blizňák, P. Novák, Ing. V. Sitter, Ing. M. Totušek

Průběh 60denního testu příprava a organizace zkoušek výkonnosti byly bez nedostatků. Komise oceňovala náročnou a dobře připravenou distanční jízdu a dobré předvedení hřebců v jednospřeží na velkém drezurním obdélníku. V průběhu testu se u většiny hřebců výrazně nezvýšila živá hmotnost, ale byli v dobré kondici a dobře fyzicky připraveni ke zkoušce. Výsledky zkoušek jednotlivých hřebců jsou přílohou tohoto zápisu. Z hlediska zachování kontinuity linií hřebců komise doporučuje změnu jména hřebce 26/598 Blue Berry Hill na jméno odpovídající liniové příslušnosti.

Výběrová komise upozorňuje, že nezaznamenala žádnou reakci ZH Písek na připomínky týkající se naskladnění hřebců v majetku zemského hřebčince. Výběrová komise žádá prezidium ASCHK ČR jako UCHS, aby tuto záležitost se ZH Písek dořešila.

Zkoušky výkonnosti jsou dobrou propagací chovu chladnokrevných českých chovatelů nejen v ČR, ale i v zahraničí, což dokládá účast chovatelů ze Slovenska a Rakouska.

Fotogalerie Taťány Havlíčkové

MÍRY HŘEBCŮ najdete ZDE

 

 

 


logo

ZEMSKÝ HŘEBČINEC TLUMAČOV s.p.o.
Dolní 115, 763 62 Tlumačov

Tel.: +420 774 659 017
E-mail: info@hrebcinec-tlumacov.cz